Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod agility Mimoň

10. 8. 2008
 

10.08.2008 Závod agility Mimoň

No a je to tady. Panička to opravdu nevydržela a po našem „fiasku“ v Děčíně jak tvrdí, jsme jely na druhé oficiální závody do Mimoně. K našemu velkému překvapení jel i páníček, z čehož jsme měly velkou radost.

Brzy ráno jsme se vydaly na cestu. Panička řídila a páníček ještě dospával a já jsem také odpočívala u páníčka, abych měla dostatek sil. (No to podle paničky ve skutečnosti mi nic jiného nezbývalo.) Cesta byla celkem příjemná, provoz byl malý a tak jsme zanedlouho dorazily do Mimoně. Cesta k závodišti byla přes celou Mimoň opravdu pěkně značená až na poslední značku, která byla otočená. Povedlo se nám ji tedy přejet a na závodiště jsme nakonec přijely zezadu po polní cestě. Musím dodat, že kdyby nebylo páníčka tak jsme skončily asi na nedalekém hnoji, protože k němu byla polní cesta, která se rozdvojovala, více vyježděná, ale také více připomínala tankodrom. Nakonec přeci jenom dala panička na páníčka a jeli jsme po té správné polní cestě. Když jsme přijely na místo zaparkovali jsme jako všichni ostatní hezky podél parkuru, abychom mohly kdyby bylo chladno vše pozorovat z auta. Jelikož panička neměla sebou rozkládací křesílka, tak s páníčkem nemuseli sedět na zemi a já byla také ráda, protože jsem nemusela do přenosky a mohla jsem být s nimi.

Panička nás šla zaregistrovat a já zatím čekala s páníčkem. Chvíli trvalo než závody začaly. Když přišla řada na prohlídku parkuru, tak mezitím co si ho panička prohlížela se páníček smál. Prý tohle ještě neviděl. Tolik divných lidí běhat po place, popobíhat a máchat rukama. „Zombí“ hadr. No myslím si, že nad tímto se páníček pobavil ze všeho nejvíce. Ale samozřejmě, že když jsme běžely náš závod tak nám držel pěsti. No první jsme běžely jumping. Dráha byla moc hezky sestavená, ale opravdu těžká. Bohužel tam byla i spousta pastí a samozřejmě první past bylo odlákání ze skočky na jinou od tunelu. No jo už tušíte dobře, že to nedopadlo nejlépe. Tuto past jsem bohužel schytala a naběhla jsem do již zmíněného tunelu, ale světe div se neproběhla jsem ho když jsem slyšela paničku volat ke mě! No jo no, ale nic nám to nebylo platné, protože jsem už byla na jeho kraji a pro nás to znamenalo diskvalifikaci, ale zbytek parkuru jsme doběhly hezky. Panička mě pochválila a bylo vidět, že jí ta diskvalifikace zase až tak nemrzí, protože věděla, že jsem se moc snažila.

Jako druhá disciplína se běžela zkouška. Tu jsme s paničkou zaběhly a nebyly jsme diskvalifikovaní, ale bohužel jsem po trase udělala zbytečně moc chyb a tak jsme zkoušku sice zaběhly, ale bez ohodnocení. To ale prý nevadí, panička byla i tak ráda, aspoň jsme nebyly DISK.

Poslední se běžel závod agility. Ten také nebyl zrovna nejjednodušší a navíc tam byl dvakrát tunel a u obou byla stejná past jako při jumpingu. První past jsme zvládly na výborně, ale u druhé už jsem nestihla zareagovat na paničky povel a tak jsme dopadly stejně jako u jumpingu. Zbytek dráhy jsme doběhly hezky. Panička byla, ale přesto ráda, protože po těch Děčínských závodech sem nechtěla vůbec jet, aby to nedopadlo stejně. A i přes naši „neúspěšnou“ bilanci se všem závody moc líbily a páníček prohlásil, že určitě na nějaké ještě s námi pojede, že se mu to moc líbilo.

A to je pro nás to nejdůležitější. Krásně jsme si zaběhaly a měly jsme z toho velkou radost a to, že jsme se neumístily? No co z toho se svět nezboří, vždyť mi to běháme kvůli zábavě.

Cesta zpátky byla také pohodová a ještě jsme se cestou zpátky stavěly v Děčíně na zámečku, kde si panička s páníčkem dali něco dobrého na zub a jelikož bylo hezky mohla jsem být s nimi na terase. Chtěly jsme se jít podívat i do Děčínské zoologické zahrady, ale tam bohužel pejsci nesmí a panička mě nechtěla nechat samotnou v autě a tak tam nešel nikdo. Škoda do jiných zoologických zahrad můžou pejsci bez problémů.

Po příjezdů domů jsme byly všichni pěkně unavený, ale příjemně a tak už jsme po zbytek dne jen odpočívaly a těšily se až pojedeme na další závody.

Jediné co je škoda, že nemáme žádné fotografie ze závodu, protože páníček doma zapomněl foťák :-) Tak snad příště.